PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842792}

Babilon

Babylon
6,9 22 943
oceny
6,9 10 1 22943
6,4 40
ocen krytyków
Babilon
powrót do forum filmu Babilon

Uwielbiam Chazelle’a za poprzednie filmy. Gorzkie, stonowane, kameralne. O ciężkich wyborach, rozczarowaniach, przemijaniu, poświęceniu.. Ten jest podobny w wymowie. I te gorzkie sceny są tu najlepsze. Natomiast tym razem Chazelle rzucił się na rozbuchaną formę i ta go przerosła. Bo te sceny zabaw czy z planu filmowego są widowiskowe, ale i przerysowane, tandetne , pretensjonalne, czyli nieprzekonujące. Bywa też żenująco. Nieprzekonująca jest też długość filmu, krzykliwa i przerysowana Margot Robbie czy (chyba) glowny bohater, Manny. Najlepiej napisana jest chyba postać grana przez Brada Pitta. Podsumowując, byłby to niezły film, gdyby nie tak przeładowany, Chazelle jest najlepszy wtedy, kiedy jest skromny.

ocenił(a) film na 6
belmont33

Zgadzam się prawie w 100%, ale czy porażka? Brakowało w filmie dobrze poprowadzonej historii bohaterów, tak jak napisałeś. Ale może chodziło tylko o pokazanie tego świata, bez podróży do wszystkich bohaterów. Jak dla mnie jedna z lepszych ról Brada Pitta. I to jego dwie sceny wryły mi się w pamięć. Cieszę się że powstał ten film dla samych tych dwóch scen.

ocenił(a) film na 8
belmont33

Ja miałam odwrotne uczucia. W końcu w kinie widziałam coś mniej grzecznego, stonowanego i skromnego. Trochę jestem znużona tą ostrożnością i pohamowaniem się reżyserów. Z rozrywkowych klimatów w kinie serwują nam jedynie filmy pokroju Marvela lub Szybcy i wściekli, więc nie dziękuję. Sama przed pójściem do kina tego nie wiedziałam, ale widocznie potrzebowałam zatęsknić za przepychem, żeby go docenić.
Przepych ten nie jest tandetny i trywialny w mojej opinii, ale może przygnieść widza, szczególnie, że ma na to sporo czasu. Z pewnością dałoby się go lekko skrócić, usunąć niektóre wątki czy sceny i może część widzów wyszłaby mniej zmęczona tym widowiskiem.
Jednak doceniam reżysera za kierunek, który obrał, za jego szaleństwo i brak skromności, że mimo wszystko te 3 godziny z hakiem trzymały poziom i oprócz czystego żywiołu i rozrywki, była w tym nienajgorsza fabuła, dobrze przedstawiona dzikość początków kinematografii i ten sentyment jaki za sobą niesie.

ocenił(a) film na 6
belmont33

Podobnie sceny zabaw były kręcone w niemych filmach i wydaje mi się, że chodzi o nawiązanie do tamtego klimatu.

ocenił(a) film na 9
belmont33

Wybuchowe i rozrywkowe scenty to jest majstersztyk! Wizualny, reżyserski! to było genialne. Cała impreza początkowa i to co na planie. Genialna Robbie. Mega film, ciężki. Dziwna scena wyjazdu do mafioza i oddawania mu kasy - nie do końca rozumiem przesłanie. To znaczy może przesłanie jest takie, że za pięknem i szaleństwem Hollywood są jeszcze sztywne elity nie zachwycające się talentem i sztuką oraz mafiozi i tego typu środowiska z najbardziej podłymi i wynaturzonymi gustami. Ten film trochę psychoterapia Chazzela. Biedak się naoglądał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones