PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842792}

Babilon

Babylon
6,9 22 943
oceny
6,9 10 1 22943
6,4 40
ocen krytyków
Babilon
powrót do forum filmu Babilon

Xd

użytkownik usunięty

Ledwo 50% od krytyków i widowni na rottentomatoes, ponad 3h trwania i potężna kategoria R (narkotyki, seks, krwawa przemoc, język), no no, Chazelle o jakim jeszcze nie słyszeliśmy

ocenił(a) film na 8

Oj lekkie mam obawy co do tego filmu

użytkownik usunięty
PrimalElf1512

ja nie mam obaw bo nie zamierzam w ogóle oglądać trzy godzinnego słabego zdaniem krytyków filmowych 'dzieła' będącego nieudaną kopią once upon a time in hollywood (no bo to prawie to samo - historia hollywood, ostry film z kategorią R) chazelle się lekko skompromitował ale oby wyciągnął lekcje na później

ocenił(a) film na 8

Lepiej obejrzeć samemu i wyrobić sobie zdanie o filmie.

ocenił(a) film na 8

Oczywiście można nie iść do kina i poczekać na dvd/bluray albo obejrzeć gdzieś w internecie i przekonać czy warto było odpuścić.

PrimalElf1512

Na 10 osób pięciu film się nie spodobał, pięć uważa go za najlepszy film roku. Dawno nie było mainstreamowej produkcji, która by tak polaryzowała publiczność. Co ciekawe najwięcej głosów krytyki płynie z USA, gdzie film otwierał się jako pierwszy jeszcze w 2022. Jeśli czytacie recenzje, polecam opinie z ostatnich dni, w których swoim wrażeniami dzielą się dziennikarze z innych krajów. W każdym razie nie możemy mówić, że nowy film Chazelle'a to nijaka produkcja ;-) każdy ma swój gust filmowy, więc polecam wyrobić sobie własne zdanie na temat Babilonu. A skoro wszyscy dotychczasowi oglądający podkreślają, że to epicka podróż, polecam obejrzeć ją na jak największym ekranie :-)

ocenił(a) film na 8
Tjall_Zapalczywy

Czyli film pod tytułem ,,Kontrowersyjny więc wyrób swoje zdanie "

Okej Jestem ,,uzbrojony" w jednocześnie duże oczekiwania po reżyserze oraz obawy z tyłu głowy że ,,hej nie nastawiaj się"

PrimalElf1512

Udanego seansu i dobrej zabawy!

ocenił(a) film na 8
Tjall_Zapalczywy

Tylko problem taki że w tym samym dniu ukazują się duchy ishirnen i taki mam plan że najpierw duchy jutro (jeśli mi się uda) a w sobote Babylon.

PrimalElf1512

Zacny plan, mam podobny w ten weekend ( choć nie wiem w jakiej kolejności ).

ocenił(a) film na 8
Tjall_Zapalczywy

No i Duchy obejrzane

ocenił(a) film na 8

Byłem dzisiaj - mnie zauroczył. Dziewczyna - brzytwa. Dla mnie dobre kino rozrywkowe. Pseudo przesłania można sobie puścić obok.

ocenił(a) film na 7
Hermiona113

Czy to tylko moje odczucie czy ścieżka dźwiękowa inspirowana la la land? Bylam mega zła słysząc podobne dźwięki, nie dało się wymyślić kompletnie czegoś innego? Chyba ze to specjalny myk ?

ocenił(a) film na 10

ten film ma więcej wspólnego z reżyserią Gaspara Noego niż Tarantino. Jedyne co ten film ma wspólnego z Tarantino to Margot Robbie obczajająca kino i...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
postać Brada Pitta, która w końcu nauczyła się włoskiego.

ocenił(a) film na 9

XDDD nie zamierzam oglądać>
Chazelle się skompromitował>
Fajnie że wyciągnąłeś te wnioski bes oglądania, gratuluje

ocenił(a) film na 6

Film jest bardzo Chazellowaty. Jest Jazz i perkusja, i dynamika, a do tego latająca kamera jak w La La Landzie. Cycki i brutalność tak jako tło występują, nie jako atrakcja sama w sobie. To jest zupełne przeciwieństwo tego co u Tarantino. Chociaż i u Chazelle'a i u Tarantino jest Margot Robbie zachwycająca się w kinie filmem z samą sobą.

Chazelle o jakim nie słyszeliśmy to jest i był "Pierwszy człowiek". Tu mamy "the best of Chazelle" - tylko z większym budżetem czyli też rozmachem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones