PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4197}

Bird

7,4 2 743
oceny
7,4 10 1 2743
6,8 5
ocen krytyków
Bird
powrót do forum filmu Bird

Eastwood zabiera się za biografię jednego ze swych muzycznych idoli, Charliego Parkera. Temat wykorzystany praktycznie do cna, a jednak obiecywałem sobie po tej pozycji nieco więcej - większych zarzutów nie mam, bo i aktorsko, i realizacyjnie rzecz stoi na wysokim poziomie, a jednak żeby mnie porwało bez reszty powiedzieć nie mogę. Przypadła mi do gustu "mroczna" tonacja tej opowieści, Whitaker sprostał zadaniu wyjątkowo dobrze, miejscami zawodzi za to scenariusz - bywa zbyt chaotyczny, przez co film traci miejscami tempo. Nie tylko dla pasjonatów jazzu, co wcale nie oznacza też, że dla każdego - smakuje się tu przede wszystkim wyrazisty klimat. No i mała ciekawostka: rolą tytułową przez jakiś czas zainteresowany był nie kto inny jak sam Prince.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Mam podobne odczucia. Film jest długi, momentami przydługi. Jeśli nie lubi się jazzu myślę, że się nie spodoba. Jak na razie najlepszą biografią muzyka pozostaje dla mnie Ray.

Caligula

Mnie się podobał, ale ja jestem stary :)) Jazz to też taki trochę uporządkowany chaos. W ogóle nie mam pojęcia o tym gatunku muzycznym ale to jak to u Eastwooda świetny film o ludziach. Stara dobra szkoła filmowa bez zbędnych komentarzy, pokazuje historię ciekawą i mroczną. Ścieżka dźwiękowa zamiotła mnie do reszty. Finał też wieńczy dzieło w sposób doskonały i skończony. Śmierć zawsze jest tą ostatnią frazą dźwięków której szukamy przez całe życie.

ocenił(a) film na 7
Caligula

'miejscami zawodzi za to scenariusz - bywa zbyt chaotyczny, przez co film traci miejscami tempo' - odniosłam podobne wrażenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones