PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459973}

Bracia

Brothers
7,5 136 622
oceny
7,5 10 1 136622
6,2 10
ocen krytyków
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

Wstrząsająca historia, pokazująca co wojna może zrobić z
ludzką psychiką. Nie wiem jak to się stało, że ten film gdzieś
mi umknął, obejrzałem w TV i mnie powalił. Naprawdę
polecam!

ocenił(a) film na 8
skynet1234

Film pozostawia widza w zadumie (nawet w smutku), a to oznacza że mieliśmy do czynienia z filmem bardzo dobrym. "Bracia są świetnie zagranym dramatem o przemianie człowieka (ludzi , bo tu zmieniaja sie wszyscy, nawet dziewczynki) pod wpływem bodźców zewnętrznych , wydarzeń, oddziaływania innych ludzi. To konglomerat zasług wielu ludzi z reżyserem "W imie ojca" na czele. świetnie graja aktorzy (cięzko wskazać kto najlepiej). Dziewczynki też śą świetne (zasłużenie wymienione wysoko w czołówce filmu) Moja ocena 7,8. Temat stary jak świat ale wbija w fotel na nowo.

ocenił(a) film na 5
skynet1234

Nie rozwalił mi mózgu film zrobiony w stylu kina familijnego. Potencjał był, niestety film był zrobiony strasznie słabo.

ocenił(a) film na 5
majkalipcowa

Też mam takie wrażenie...

ocenił(a) film na 8
skynet1234

Mozgu mi nie rozwalil, za to emocjonalnie rozbroil. Wspanialy film pod kazdym wzgledem. Widz, ktory go nie czuje, jest bezemocjonalny i obojetny. Taka moja do tego postawa.

ocenił(a) film na 10
skynet1234

Film po prostu klasa <3 jest genialny, zawsze oglądam z zapartym tchem i łzami w oczach

ocenił(a) film na 9
skynet1234

A mnie rozbił emocjonalnie. Sceny w Afganistanie megamocne, czułem to na własnej skórze, co musiał przezywać Sam. Sceny końcowe też mną wstrząsneły. Bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 7
skynet1234

Film co najwyżej poprawny w stosunku do dunskiego pierwowzoru. Tamten film Susane Bier mną wstrząsnął, ten co najwyżej poruszył. A niby ten sam scenariusz. Hollywood za co sie nie weźmie to potrafi spieprzyć, a widzowie wyrażają małpi zachwyt nad "genialną grą aktorską" znanych i powszechnie uwielbianych amerykańskich aktorów. Nie, tego filmu amerykański pazur nie spieprzył, co najwyżej nadszarpnął. Bo się po prostu nie dało, bo scenariusz i wymowa filmu nie pozwoliła na to, żeby to schrzanić.
Trochę to smutne, ze na filmwebie ten film ma wyższą ocenę niż "Brødre" Susane Bier. Takie rzeczy tylko bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że ocena na konkurencyjnym IMDB jest bardziej miarodajna. Cóż, może dlatego, że estetyka i obycie filmowe przeciętnego Polaka ogranicza się głównie do kina "made by Hollywood". Mainstream tylko na to pozwala.

ocenił(a) film na 9
Stefan_Zyskowski

Wpis typu "Wszyscy są głupi, ja jestem mondry" Do tego patrząc na przeciętnego Amerykanina nie obrażałbym gustu Polaków. Oceny filmu na IMDb i Filmwebie są wyjątkowo zbliżone, więc kolejny przytyk na siłę. Więcej ogłady, Panie.

Dzięki za info o pierwowzorze, sprawdzę na pewno.

ocenił(a) film na 7
nano50

Niepotrzebne te przytyki pod moim adresem. Przede wszystkim pisałem o guście, a nie poziomie intelektualnym. Gust, czy to muzyczny, literacki czy filmowy, jest wypadkową "wykształcenia" filmowego i analogicznie innych dziedzin sztuki. Jeżeli ktoś go nie nabędzie, nie będzie w stanie docenić kina wysokich lotów. Może i w jakimś stopniu skorelowane jest to z intelektem, ale przecież nie tylko. I-uwierz mi- nie jest to powodowane chęcią podkreślenia swojej przewagi intelektualnej, bo tak czynią tylko ludzie usiłujący leczyć swoje kompleksy. A to nie mój przypadek.
Co do ogłady: wiem, że zawsze bardziej opłacało się być "letnim", a nie "zimnym" czy "gorącym", jednak mnie poprawność polityczna nie obchodzi. Nikogo swoim komentarzem do filmu nie chciałem urazić, stwierdziłem tylko pewien smutny fakt. Wystarczy popatrzeć, co się w naszym kraju najlepiej sprzedaje.

ocenił(a) film na 5
Stefan_Zyskowski

Ludzie co tu wami tak wstrząsa? Są lepsze filmy o wojnie i o miłości...wszystko tu było przewidywalne od pierwszych minut...

skynet1234

Maguire odwalił tutaj najlepszą robotę. Scena w której baształ swoją żonę za rzekomą zdradę, poszła mi w pięty.

ocenił(a) film na 5
skynet1234

Bez przesady. Wszystko było przewidywalne

ocenił(a) film na 8
malinowska_an

Gratuluję, że tak się Pani udało wszytko przewidzieć, widocznie ja mam obniżoną percepcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones