PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459973}

Bracia

Brothers
7,5 136 623
oceny
7,5 10 1 136623
6,2 10
ocen krytyków
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

Fantastyczny, mocny, świetnie zagrany.
Tak naprawdę dwie historie, które łączą się w jedną. Z jednej strony to opowieść o tym jak w smutku ludzie się ze sobą łączą i jak cierpienie zbliża ludzi - bo tak naprawdę ani brat, ani żona Sama, nie mieli się ku sobie, dopóki go nie stracili. Więc to zbliżenie nie wynikało z ich wyrachowania, tylko ze wspólnego przeżywania utraty bliskiej osoby.
A z drugiej mamy wizję wojny, która z dala od bezpiecznego domu, rozgrywa się w nieludzki i niszczący psychikę sposób. Myślę, że niepotrzebnie padają tu na forum pytania ,,co zrobilibyście na miejscu Sama?", bo nie o jego decyzję się rozchodzi. Zresztą trudno to nazwać decyzją. W warunkach jakich został pokazany, była to tylko chęć przetrwania i psychiczna katorga, która po powrocie stała się nie do zniesienia. To jakby, ktoś bezpowrotnie go zmienił. Z dobrego człowieka, uczynił złego - bez jego zgody, bez jego winy.
Moim zdaniem aktorzy są świetnie dobrani, zwłaszcza, że zawsze widziałam podobieństwo między Jakiem, a Tobey'em...dlatego wg mnie świetnie to pasowało.
Jestem pod wrażeniem Tobeya'a,. Wow. Chapeau bas! Naprawdę dźwignął tą rolę i pokazał, że nie jest tylko jakimś tam spidermanem, tylko naprawdę aktorem z prawdziwego zdarzenia.
No i reszta ról - dziewczynki, ojciec, żona. Film na poziomie. Nie trzeba pokazać dużo, żeby zaszokować, czy wystraszyć i przerazić. A ja czułam dreszcze, gdy Sam zachowywał się nieswojo. Czuć było, że w końcu wybuchnie, że coś w nim pęknie i tylko czekałam na ten moment...i to trzymało mnie za gardło do końca.
Jedna i ostatnia rzecz, to koniec filmu. Pozostawia niedosyt i jakby czegoś zabrakło. Po filmie nie wiedziałam czy to happy end , czy raczej początek końca...
Ale film polecam i szanuje tak opowiedziane historie.

kobieta_kot

Polecam, super gra aktorów (obu) i fabuła bardzo trzymająca w napięciu. Naprawde polecam.

ocenił(a) film na 9
kobieta_kot

Koniec był taki, żebyś miał nad czym myśleć. Rewelacja film.

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

No cóż,zachęciłaś mnie i zabieram się za oglądanie.

kobieta_kot

Pięknie napisane. Koniec rzeczywiście trudny, bo człowiek zawsze chce puenty, ale po latach pewnie już wiesz - to lata ciężkiej pracy bez pewności czy się uda. Ptsd na zawsze bezpowrotnie zmienia człowieka, czasem na lepsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones