PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5410}
6,6 3 721
ocen
6,6 10 1 3721
Empire Records
powrót do forum filmu Empire Records

Pamiętam, że ten film był zjechany przez krytyków, gdy miał swoją premierę 12 lat temu. Od tego czasu zyskał status kultowości i naprawdę cieszę się, że go obejrzałam. Muzyka jest świetna, fabuła nieco odjechana a wykonanie w stylu tanich filmów niezależnych w najlepszym sensie tych słów. Rory Cochrane (Lukas) i LaPaglia (Joe) cudowni.
Chyba trzeba będzie kupić LEGALNĄ kopię :DDD

Jorjan

Przyznaję, kultowy. Szkoda, że nie można go nigdzie obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
kin1313

http://darkwarez.pl/forum/viewtopic.php?t=138634&highlight=empire+records do ściągnięcia za free:) świetny film.

ocenił(a) film na 3
kin1313

Kultowy? Nie żartuj. Do obejrzenia raz. Takie Beverly Hills 90210 tylko, że w sklepie muzycznym i z głupszymi postaciami-wydmuszkami. Panienka marząca o tym, żeby wydymał ją idol, koleś przegrywający w kasynie kasę szefa, szef który nic z tym nie robi i oszukuje swojego szefa, jakaś zbuntowana emo-laska obcięta na łyso i zakochany "artysta malarz".

ocenił(a) film na 3
FelasPol

3/10. Film słabiutki. Nie wiem też skąd tak wysoka ocena 7,99, ale na FilmWebie wszystko możliwe bo średnio oceny tutaj i na Imdb różnią się o około 1-2 oczka. Tam ma 6,3.
7,99 a na przykład Dogma ma 7,36 dlatego nie należy sugerować się oceną na tym portalu. Po prostu można się naciąć

FelasPol

A kto się sugeruje ocenami na tym portalu?
Kto w ogóle sugeruje się ocenami innych ludzi?
Sądziłam, że jako zajawka dla nastolatek (którą od kilkunastu lat nie jestem) nie spodoba mi się. Ale trzyma pewien klimat. Rozumiem odbiór negatywny. Ale dwa posty pod rząd...to musiał być doprawdy wstrząs kulturowy ;P

ocenił(a) film na 3
Jorjan

Bardzo dużo osób przy decyzji o obejrzeniu filmu kieruje się właśnie jego notowaniami na imdb albo co gorsza tutaj, na filmwebie.

ocenił(a) film na 10
FelasPol

Jejku, jeśli nie zgadzacie się z oceną nie świadczy o tym,że film jest do bani. Po prostu ludzie mają różne gusta i różne oczekiwania wobec filmów. Wg. mnie ogromną zaletą Empire Records jest ścieżka dźwiękowa (niesamowita ilość wykorzystanych utworów) oraz początkujący,dziś już znani na całym świecie aktorzy, których możemy jeszcze oglądać bez tego całego hollywoodzkiego blasku. Oczywiście fabuła nie jest jakoś szczególnie wyjątkowa, jednak w przypadku tego filmu chodzi właśnie o postacie i muzykę.Zdecydowana gratka dla miłośników lat 90. Mogłabym rozpisywać się rozpisywać na temat każdego aktora występującego w tym filmie, o niepowtarzalnym klimacie...ale po co skoro wyrok już zapadł.
Empire Records i Orbitowanie bez cukru (podobne klimatem) to moje dwa ukochane filmy i konsekwentnie będę utrzymywać,że wbrew pozorom to jest kawałek dobrego kina i ogromna porcja klimatu niemożliwego do odtworzenia po 99 roku...

ocenił(a) film na 8
Drozdzowa

Słuszna uwaga. Film ma to coś niepowtarzalnego i niestety niezbyt uniwersalnego, dostrzeganego tylko dla niektórych. Mi akurat bardzo przypadł do gustu. W takiej produkcji nie liczy się historia czy fabuła tylko wykonanie i soundtrack.

FelasPol

Jeśli ktoś spodziewa się ambitnego psychologicznego filmu to chyba nie ten adres. W swoim gatunku jeden z lepszych. Jeden z moich ulubionych filmów młodości. "Do obejrzenia raz", a jak ktoś woli - do oglądania w kółko:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones