PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9695}
6,7 336 534
oceny
6,7 10 1 336534
6,1 29
ocen krytyków
Spider Man
powrót do forum filmu Spider-Man

Raimi vs Webb

ocenił(a) film na 10

Sobiście wole wersje Raimiego,moja dziewczyna woli wersje Webba. Po Amazing Spidermanie zaczęło sie besztanie trylogi Sama,ale nie oszukując sie- każdy reżyser popełnił jakieś błędy. U Sama błędem było :
wybrał aktora który po prostu był za stary do roli ,ogólnie wybór aktorów mu nie poszedł- Kristen jako MJ tobył kiepski wybór,podobnie co James Cromwell jako kapitan Stacy. No i nieco zaburzona chronologia w trylogi ( MJ przed Gwen) .
Jednak można śmiało stwierdzić że przy wyborze aktorów do roli czarnych charakterów dał pokaz - Willem jako Osborn to jedna z lepszych kreacji czarnych charakterów, pan Molina jako Dr Octopus był Octopusem- nie grał go lecz nim był. Atutem aktorstwa był też James Franco - który pokazywał przemiane z zaniedbanego dzieciaka i dobrego kumpla jakim był Harry na zrpzpaczonego syna i zszokowanego przyjaciela ktory poznje prawde o Peterze i staje sie jego wrogiem do chwili gdy poznaje prawde o ojcu.Kolejnym atutem jest kostium spideya- ma to coś. No i nieśmiertelny JJJ

U Webba nie lubiłem Flasha( jakos mnie nie przekonal), kostium wydawal sie zbyt . skomplikowany jak na zrobiony przez amatora.Z chronologią jest lepiej,świetny motyw z poszukiwaniem mordercy wujka Bena,poznawaniem faktów o rodzicach.Fajnie pokazaba smierc Gwen,ale troche zle zrobil sciskajac w 2 h tyle wątków,w tym przemiany Harry'ego

ocenił(a) film na 10
dawid10809

Trylogia Raimiego jest dla mnie fenomelna. Świetnie ukazano rozwój Harrego przez 3 filmy, także uzasadnione motywacje pozostałych wrogów i ich świetne kreacje, klimat wręcz przeniesiony z komiksu i co najważniejsze dojrzałe historie. Co bym zmienił? MJ na bliższą pierwowzorowi i zdecydowanie wydłużył wątek symbionta. Peter w kreacji Tobeya mi nie przeszkadza, ale gdyby kiedyś znów miała nastąpić zmiana aktora, to na tę chwilę chciałbym zobaczyć jego: http://www.filmweb.pl/person/Alex.Pettyfer/photos/476664 Przy wyborze sugerowałem się kreacją z Spider Man The Animated Series: http://foxspideyfansite.yolasite.com/resources/Spidey/unmasked.jpg?timestamp=127 2492862074 . Chciałbym zobaczyć film już z doświadoczonym i dojrzałym Spider Manem.

Jeżeli chodzi o Amazing Spider Mana to pierwsza część mi się podobała, ale nie urzekła mnie tak jak trylogia wcześniej. Nie podobał mi się kostium, postać Flasha, ciocia May i brak pyska u Jaszczura. Reszta była ok. Niestety nie przemawiają do mnie wprowadzone przez Garfielda tiki nerwowe, kiedy oglądam ten film, to mam wrażenie, że Peter cierpi na jakąś chorobę. Zdecydowanie na plus kreacja wujka Bena. Bardzo podobała mi się promocja filmu, a dokładnie materiały z fikcyjnej gazety Daily Bugle, fajnie to rozszerzało uniwersum pajączka i bardzo mnie wkręciło i czekałem z niecierpliwosćią na drugą część. Niestety po obejrzeniu filmu zawidłem się, film wogóle mi nie podszedł. Zaczne od tego, że podobała mi się tylko rola Stone, reszta wogóle. Wrogowie bez żadnych motywacji, Elektro w jednej chwili z nieudacznika zamienia się w Badassa i to dla tego, że kamery zmieniły ujęcie na Spider Mana, a Harry przyjeżdza do Nowego Jorku i po rozmowie z ojcem, okazuje się, że choroba jest genetyczna i Harry' emu nagle się pogarsza i zaczyna chorować i w krótce ma umrzeć, kiedy jego ojciec cierpiał na tę chorobę latami. Nagle wyznacza sobie za wroga Spideya i chce go pokonać. Inną rzeczą jest niezniszczalny kostium. Eletro swoją mocą niszczy wszystko wokół, a kostium Spider Mana wogóle nie ulega zniszczeniu, chociaż jest rażóny energią zaczerpniętą z całego miasta. Nie wpominajać o tym, że nie powienien tego przeżyć. No i wogole nie podoba mi się zrobienie z tego filmu, filmu romantycznego. Zbyt dużo czasu poświęcono temu wątkowi. Podsumowująć mam wrażenie, że film jest zrobiony dla trochę młodszych odbiorców.

Patrząc na to wszystko, szkoda mi, że Sony nie pozwoliło nakręcić Raimiemu 4 części. Dla mnie było by to ciekawsze rozwiązanie. Był na to świetny materiał, Connors który był już znany jako ''przyjaciel'' Petera staje się nagle jego wrogiem pod postacią Jaszczura i Peter chce mu pomóc, do tego doszła by Black Cat. To oczywiście moja wizja, jak by mógł wyglądać film. Teraz pozostaje czekać co zdecyduje Sony, wszystko powinno się wyjaśnić na dniach, w sprawie przysłoci pajączka.

ocenił(a) film na 10
raptor59

No i podobało mi się u Webba motyw ze strojem - w Spider-Manie Raimie'go kostium Spider-Mana zostaje uszkodzony podczas walki z Goblinem ( najpierw w budynku ,potem zostaje niemal całkowicie zniszczony w finałowej walce a już w drugiej części kostium jest cały.Z kolei u Webba kostium Spider -Mana zostaje uszkodzony pazurami przez lizarda i to uszkodzenie jest widoczne do końca filmu.Ale jeśli miała by kolejna część powstać to ja bym zrobił to tak
kontynuacja TASM : Peter walczy z Rhino , po dłuższej walce pokonuje go i wraca do patrolowania miasta. Dowiaduje się że ciocia May ma kłopoty finansowe i chcąc jej pomóc składa podanie o prace jako fotograf -najpierw jako fotograf niezależny jako fotograf na różnych imprezach a dostaje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną z Daily Bugle .Idąc tam wpada na konkurenta o stanowisko -Edwarda Brocka .Peter w pewien sposób zaprzyjaźnia się z nim ,ale rywalizacja nieco niszczy ich porozumienie. Brock jest w stanie zrobić wszystko by dostać pracę,z kolei Peter ma swoją moralność i zasady które każą mu iść uczciwą drogą . Brock zbiera materiały i pisze artykuł który po skończeniu okazuje się dobrym materiałem na pierwszą stronę.Artykuł dotyczy morderstw a raczej ich sprawcy który zostawił wiadomość dla policji i mieszkańców . Niedługo potem Brock pracuje jako fotograf a Peter wciąż szuka pracy. Są dobrymi znajomymi, obaj śledzą sprawę morderstw i Peter z czasem dochodzi do wniosku że wiadomość od mordercy może być sfałszowana . Sprawcą morderstw okazuje się cletus kasady -jest przesłuchiwany i rzeczywićie okazuje się że nie zostawił Wiadomości.Brock wylatuje z pracy o wszystko obwiniając Petera

ocenił(a) film na 10
dawid10809

No jeżeli miałaby wyjść 3 część Amazing i miałby się pojawić Venom, to dla mnie musi być to Brock, nie chcę jako Venoma Flasha. Jeszcze dopowiem, że w nowej serii nie podoba mi się nacisk na serie Ultimate, której nie lubie. Nie podoba mi się to, że za wszystko odpowiedzialne jest Oscorp i wszytko kręci się wokół tej firmy.

ocenił(a) film na 10
raptor59

No..to jest takie żenujące że za całe zło w NYC odpowiada jedna firma Oscorp gdzie po wypadku z Maxem , eksperymencie Connorsa etc ta firma dawno byłaby pod ścisłą kontrolą albo zamknięta. Powinni zrobić coś żeby odwrócić uwagę od tej firmy, to tak naprawdę ekspolatowanie jednego wątku

ocenił(a) film na 10
raptor59

Dobrym rozwiązaniem byłby motyw z synem JJJ ,wiesz kosmiczne substancje i inne takie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones