PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015105}
6,3 28 168
ocen
6,3 10 1 28168
6,6 17
ocen krytyków
Uśmiechnij się
powrót do forum filmu Uśmiechnij się

Nie rozumiem

ocenił(a) film na 3

Nie rozumiem wielu rzeczy w tym filmie i ciężko mi skwalifikować go jako tragiczny czy jednak znośny.

Po co wplątany został motyw matki, skoro nie został pociągnięty dalej?

Czemu nie rozwinięto wątków ludzi którzy jej nie uwierzyli?

Jak zginął kot?

Jeszcze więcej pytań, jeszcze mniej odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
pzwierzynski1

Słuchaj, to horror, czemu chcesz go usilnie zrozumieć? Motyw matki zostal wyjaśniony od początku do końca. Rose zmagała się z traumą z dzieciństwa- jej matka była chora psychicznie, prawdopodobnie na depresję w wyniku której wziela za dużo tabletek by się zabić. W międzyczasie poprosiła córkę by ta zadzwoniła na pogotowie ale Rose nie była w stanie i żyła wciąż z poczuciem krzywdy i winy jednocześnie. Jest to wyjaśnione pod koniec filmu gdy rozmawia z "duchem" matki.
Którzy to ludzie jej nie uwierzyli? Ty byś uwierzył/a w taka historie? Każdy by pomyślał że to raczej jakas choroba psychiczną. Jej chlopak ja zostawił cl było pokazane, wierzył jej chyba tyllo ten eks dlatego jej pomagał.

Co do tego jak zginął kot to zależy - jeśli przyjąć że ta istota demoniczną istniała to ona go zabiła i podmieniła w pudełku nim Rose je opakowala (akcją z otwartymi drzwiami i alarmem). Jeśli przyjac że Rose miała jakas schizofrenie paranoidalna a istota jest tylko jej wymysłem to sama zabiła kota.

Horror to naprawdę nie jest gatunek do rozkmin. Tu mamy myślę celowy zabieg reżysera byśmy się zastanawiali czy to się dzieje w jej głowie i jest szalona, czy to naprawdę jakas klątwa.
Mam nadzieje że pomoglam

ocenił(a) film na 3
suncarol

No cóż, jestem z tych, którzy wszędzie szukają sensu czy drugiego dna.

Ale dziękuję za tę wyczerpującą odpowiedź!

suncarol

Schizofrenii nie miała bo mamy pokazane w filmie, ze były inne ofiary demona. Nie wiemy dokładnie jak zginął kot, ale jasne jest dla mnie, że zrobiła to główna bohaterka pod wpływem działania demona. Widzieliśmy, że demon potrafił wywoływać bardzo silne halucynacje które są nie do odróżnienia od rzeczywistości, więc najpewniej demona spowodował, że laska podała mu zamiast jedzenia jakąś trutkę i kot sam zdechł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones